Kwiecień i maj były bardzo pracowite w projekcie #Krowodrza111. 1 kwietnia świętowaliśmy 111. rocznicę przyłączenia Krowodrzy do Krakowa. W tym samym dniu wystartował oficjalnie także nasz projekt. W całej dzielnicy zawisły plakaty promujące to wydarzenie, a w wielu lokalach gastronomicznych na hasło „Krowodrza111” można było otrzymać zniżki. W ramach akcji „Weźże rzeżuchę” członkowie facebookowej grupy „Ogrodnicza Krowodrza” przygotowali 111. rzeżuch, które mieszkańcy mogli odebrać w trzech punktach Dzielnicy V.

W międzyczasie powstawały cztery instalacje ogrodnicze. Pomimo różnych trudności, m.in. ptaków wyjadających zasiewy czy ślimaków pochłaniających wysiane słoneczniki, wspólną pracą i determinacją udało się zrealizować nasadzenia. Zwłaszcza rekordowa – 55-metrowa donica zgromadziła wokół siebie wspaniałych ogrodników, którzy zmienili nieciekawe miejsce w tętniący życiem zagon pełen roślin jadalnych.

W maju odbyło się wyjątkowe wydarzenie czyli „Partyzancka majówka na Krowodrzy„, podczas której mieszkańcy siali słoneczniki i dynie w różnych miejscach dzielnicy. W sumie naliczyliśmy tych miejsc ponad 80! Została również odmieniona pewna zaniedbana donica na rogu ul. Lea i ul. Galla, gdzie posadzono m.in. rabarbar, poziomki czy mięte.

To nie koniec atrakcji, bo za kilka dni rusza kolejne wydarzenie w ramach projektu Krowodrza111 – „Miejscy Samosiejscy”!

Podobne wpisy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments