Akcja „Weźże rzeżuchę”

111 kubeczków rzeżuchy na 111. rocznicę przyłączenia Krowodrzy do Krakowa! W specjalnie przygotowanych, ekologicznych pojemnikach rzeżucha handmade prosto od Krowodrzan dla Mieszkańców!

Nasza rzeżucha to symboliczna porcja zdrowia prosto z natury! Czyli tego, czego nam teraz najbardziej potrzeba! Tak drobna a zarazem pełnowartościowa! Bogate źródło witamin C, A, B czy K, a także żelaza, magnezu, jodu, cynku czy selenu. Co najważniejsze rzeżuchę hoduje się bez żadnych sztucznych nawozów, a nasza dodatkowo została wysiana przez krowoderską społeczność!

Akcja promowała start projektu #Krowodrza111. Towarzyszyły jej ulotki i plakaty informujące o całej inicjatywie.

Członkowie grupy „Ogrodnicza Krowodrza”, którzy wysiali dla mieszkańców Dzielnicy V: 111 kubeczków z rzeżuchą.

Rzeżuchę można było odebrać 1 kwietnia (w rocznicę przyłączenia Krowodrzy do Krakowa) za darmo w trzech miejscach zlokalizowanych na trasie Młynówki Królewskiej w godzinach ich otwarcia (tak, aby zachowywać wszelkie obostrzenia dotyczące bezpieczeństwa):

  • w sklepie spożywczo-warzywniczym Pani Ali na skrzyżowaniu ul. Grottgera i ul. Gzymsików. (Pani Ala prowadzi sklepik od ponad 30 lat i zawsze chętnie wspiera krowoderskie inicjatywy),

 a także u Ambasadorów projektu #Krowodrza111:

  • w sklepie specjalistycznym Winnica przy ul. Kaźmierza Wielkiego 124,
  • w Ogrodzie Łobzów przy ul. Przeskok 16.

Akcja spotkała się z ciepłym przyjęciem mieszkańców, a rzeżucha trafiła na wielkanocne stoły. Dzielmy się zdrowiem! Krowodrza – dzielnica, która zmienia miasto.