Do krowodrzan i wszystkich mieszkańców Ziemi, mający serce po zielonej stronie mocy! Zielony Blok i Moja Krowodrza zapraszają do udziału w wydarzeniu Partyzancka majówka na Krowodrzy w ramach projektu #Krowodrza111. Od 1 do 16 maja będziemy zmieniać naszą okolicę, spontanicznie siejąc złociste słoneczniki i olbrzymie dynie.

Słonecznikomat

Każdy zielony partyzant będzie potrzebował nasion słonecznika, które można bezpłatnie odebrać przez całą majówkę (od 1 do 3 maja) w godzinach od 10:00 do 15:00 u partnera naszej akcji – Fundacja All In zlokalizowanej w Parku Kleparskim (ul. Prądnicka 7). Szukajcie naszego słonecznikomatu, który widać na złącznym zdjęciu, i siejcie ???!

Może trudno Wam w to uwierzyć, ale Zielony Blok jest przykładem takiej miejskiej partyzantki. Podobnych dziedzińców, sąsiadujących z moim, jest kilka. Wszystkie zazwyczaj pełnią funkcję wychodków dla psów. Pierwszym działaniem, jakie podjąłem, aranżując Zielony Blok, było stworzenie bujnych kompozycji roślinnych na parapecie i posadzenie ukradkiem kilku czosnków ozdobnych na rabacie pod oknem. Te działania spotkały się z przychylnością sąsiadów i zachętami do dalszego działania. Tak oto Zielony Blok powiększał swoje rozmiary, by wypełnić w zasadzie cały dziedziniec i stać się oazą bioróżnorodności. Podejrzewam, że większość ogródków pod blokami, na które można natrafić w Krakowie, powstało w podobny sposób. Nie bójcie się zatem zmieniać swojej okolicy, tworzyć ogrodów i ogródków, siać słoneczników i dyń. Najważniejszy jest ten pierwszy krok, może to być, jak w moim przypadku, zasadzenie cebuli czosnku ozdobnego. Pamiętajcie tylko najważniejszą zasadę ogrodniczej partyzantki: Opuść teren lepszym niż go zastałeś ?.

Więcej informacji znajdziecie na stronie poświęconej wydarzeniu, klikając w poniższy link.

www.zielonyblok.pl/partyzancka-majowka

Podobne wpisy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments