Plakat projektu. Magdalena Migalska-Grega

1 kwietnia 2021 r. obchodzimy 111. rocznicę przyłączenia Krowodrzy do Krakowa. W tym dniu startujemy również z projektem #Krowodrza111, który przypomina o tej wyjątkowej rocznicy i o ogrodniczych tradycjach naszej dzielnicy. Z powodu trwającej pandemii świętujemy w ograniczonym zakresie, zachowując niezbędne środki bezpieczeństwa, ale jednak świętujemy! Niech będzie to pozytywny akcent w tych trudnych czasach. Co przygotowaliśmy?
• Akcja „Weźże rzeżuchę”;
• Zniżki na hasło: Krowodrza111;
• Nakładka tematyczna na zdjęcie profilowe dla wszystkich którzy świętują z nami;
• Plakaty i ulotki na temat projektu #Krowodrza111;
• Ciekawostki historyczne.

Od czego zacząć? Na początek zapraszamy do poczęstowania się nakładką na zdjęcie profilowe – jest radosna i pyszna, bo zrobiona z krowoderskich warzyw (wystarczy w nakładkach wyszukać #Krowodrza111) lub zmienić przez link: www.facebook.com/profilepicframes/?selected_overlay_id=278905847144417. Ciekawe jak dużo Krowodrzan ozdobi nią swój profil? Może pobijemy jakiś lokalny rekord?!


Ps. Na stronie https://www.zielonyblok.pl/krowodrza111/ znajdziecie Roślinariusz Krowoderski, w którym opisano rośliny, jakie dawniej uprawiano na Krowodrzy. Jeśli chcielibyście dostać słynnego krowoderskiego głąbika, możecie go otrzymać, biorąc udział w naszej zrzutce projektowej – https://zrzutka.pl/yphmm5. Następnie zapraszamy Was 1 kwietnia do jednego z trzech miejsc, w którym możecie odebrać rzeżuchę w godzinach otwarcia punktów. Krowodrzanie wysiali własnoręcznie 111 rzeżuch w ekologicznych pojemnikach. Akcja „Weźże rzeżuchę” promuje start projektu #Krowodrza111. Towarzyszą jej ulotki i plakaty informujące o całej inicjatywie, które możecie również zobaczyć w miejscach odbioru roślinek. Rzeżuchę za darmo możecie odebrać, zachowując wszelkie normy bezpieczeństwa w:

Sklepie spożywczo-warzywniczym Pani Ali na skrzyżowaniu ul. Grottgera i Gzymsików (Pani Ala prowadzi sklepik od ponad 30 lat i zawsze chętnie wspiera krowoderskie inicjatywy).

A także u Ambasadorów projektu #Krowodrza111:
– W sklepie specjalistycznym Winnica przy ul. Kaźmierza Wielkiego 124;
– W Ogrodzie Łobzów przy ul. Przeskok 16.
Rzeżucha to symboliczna porcja zdrowia prosto z natury! Czyli tego czego nam teraz najbardziej potrzeba! A nasza jest wyjątkowa, bo wysiana przez krowoderską społeczność. Na zdrowie! Jeśli apetyt na świętowanie Wam wzrośnie, mamy dla Was zniżki (obowiązują tylko 1 kwietnia) w wybranych lokalach na hasło Krowodrza111:

W sklepie „Eco Deli” (ul. Lea 86) ze zdrową żywnością, naturalnie uprawianymi warzywami, rzemieślniczym pieczywem i słodkościami oraz wegańskimi produktami i gotowymi daniami dostaniecie 5% zniżki. Przy zamówieniach w lokalach gastronomicznych poniżej również czekają na Was promocje:

– „Psikawka – Psia Kawiarnia” przy ul. Mazowieckiej 8 – 10% zniżki;
– „Kombinat Coffee & Bar” przy ul. Kazimierza Wielkiego 142 – 15% zniżki;
– „Capri New” na ul. Chopina 33 – 15% zniżki przy odbiorze osobistym i 10% przy dostawie;
– „Cafe Feliz” na ul. Kazimierza Wielkiego 4 – 10 % zniżki;
– Pizzeria „Vicenti” na ul. Urzędniczej 59 – 15% rabatu na pizzę;
– „Makaron” przy ul. Kazimierza Wielkiego 117 – do każdego zamówienia pyszne ciasteczko owsiane gratis;
– Restauracja „Do Syta” ul. Kazimierza Wielkiego 2 – sok/woda do każdego zamówienia.

Na deser dodamy Wam jakąś ciekawostkę historyczną dotyczącą rocznicy, którą świętujemy. A przy kawie czy herbacie możecie poczytać o naszym projekcie https://www.zielonyblok.pl/krowodrza111/ i tego co w ramach niego szykujemy:
– instalacje ogrodnicze;
– konkurs „Ogrodoza”;
– akcja „Miejscy Samosiejscy”;
– „Partyzancka Majówka” itp. Krowodrza – dzielnica, która zmienia miasto.

Podobne wpisy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments