Jonia

Już drugiego grudnia bieżącego roku projekt #Krowodrza111 dotrze do stolicy. Wszystko to dzięki naszej koordynatorce artystycznej Krowiego Lata, Zofii Kerneder-Giemborek (Jonia KG), której zgłoszenie zostało zakwalifikowane przez komisję do udziału w panelu dyskusyjnym w ramach konferencji Sztuka edukacji. Z sześćdziesięciu trzech zgłoszeń z całej Polski szesnaście zostanie zaprezentowanych. Tegoroczny temat Sztuki edukacji brzmi Przyroda i sztuka. Ekosystem przyszłości. Uczestnicy konferencji będą rozmawiać o „związkach przyrody i sztuki; zastanawiać się, czym właściwie jest edukacja ekologiczna, a także zwracać uwagę na język i narzędzia służące komunikacji o przyrodzie i kwestiach ekologii. W jaki sposób instytucje kultury i organizacje pozarządowe mogą wesprzeć nauczycieli szkolnych w edukacji przyrodniczej i ekologicznej? Co artyści mogą zrobić dla przyrody? Jak włączyć edukację przyrodniczą do projektów kulturalnych?”.

Jonia opowie o odkrywaniu w projekcie podobieństw między tworzeniem ogrodu i troską o niego, a tworzeniem dzieła sztuki. Takie ujęcie zaowocowało połączeniem działań ogrodniczych ze sztuką współczesną, w tym z serią warsztatów, spotkań z artystami i działań happeningowych. Jeśli chcecie się dowiedzieć, co łączy zdjęcie naszych ogrodniczek, plewiących wielką donicę, z obrazem Jeana-Francoisa Milleta Kobiety zbierające kłosy, to koniecznie zapiszcie się na konferencję. Panel z wystąpieniem Joni Moc współdziałania rozpoczyna się 2 grudnia o godzinie 16:00.

Aby obejrzeć wystąpienie Joni, zapisz się na konferencję, klikając w poniższy odnośnik:

https://rejestracja.konferencjasztukaedukacji.pl

Organizatorem konferencji jest Zachęta Narodowa Galeria Sztuki / Zachęta National Gallery of Art we współpracy ze Służewski Dom Kultury i Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego .

Podobne wpisy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments