Projekt krowoderskiego sadu – Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Prawie pół roku temu mieszkańcy Krowodrzy w ramach projektu #Krowodrza111 wzięli udział w wyzwaniu „Miejscy Samosiejscy„. Polegało ono na opublikowaniu minimum 20 filmików prezentujących własne uprawy mieszkańców Dzielnicy V. W ten sposób dowodziliśmy, że duch ogrodniczy tych terenów jest nadal żywy. W zamian za pomyślną realizację zadania Komisja Ochrony Zieleni Rady Dzielnicy V Krowodrza przekazała 6 tys. zł na zakup drzewa projektu. W międzyczasie okazało się, że za tę kwotę możemy kupić więcej drzew i pojawiła się szansa na zrealizowanie idei miejskiego sadu. W najbliższą sobotę ta szansa zostanie urzeczywistniona! Wspólnie z Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie i Ogrodniczą Krowodrzą zasadzimy pierwszy, jabłoniowy, krowoderski sad na Młynówce Królewskiej!

Zapraszamy do wspólnego sadzenia już jutro o godz. 10:00 na Młynówce Królewskiej w pobliżu ul. Racławickiej. Szczegóły w wydarzeniu:

🍏 Sadzimy Sad Krowoderski!

Jabłoniowy sad będzie składał się z 7 różnych odmian. Będą to:

🍎 Jabłoń domowa 'Ananas Berżenicki’ – 2 szt.

🍎 Jabłoń domowa 'Ananas Boiken’ – 2 szt.

🍎 Jabłoń domowa 'Cortland’ – 2szt.

🍎 Jabłoń domowa 'Elstar’ – 2szt.

🍎 Jabłoń domowa 'Malinowa Oberlandzka’ – 2 szt.

🍎 Jabłoń domowa 'Oliwka żółta’ – 3 szt.

🍎 Jabłoń domowa 'Złota reneta’ – 1 szt.

Wszystkie prezentowane jabłonie to stare odmiany charakterystyczne dla dawnego krajobrazu polskich sadów. Dzięki ich nasadzeniu na Krowodrzy przywracamy wielowiekowe, ogrodnicze dziedzictwo tych terenów.

Podobne wpisy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments