
KILKA SŁÓW O AUTORZE
Nazywam się Łukasz Szydłak i opiekuję się ogródkiem na dziedzińcu jednego z bloków w centrum Krakowa. Od najmłodszych lat pasjonuje mnie przyroda, dlatego, gdy po studiach przeprowadziłem się na stałe do Krakowa, na parapetach bloków i kamienic, w których mieszkałem, hodowałem warzywa, a nawet pszczoły. Jednak dopiero to miejsce, mój Zielony Blok, dał mi szansę na rozwój miejskiego ogrodu, którym dzielę się na tych stronach. Fascynuje mnie nie tylko miejskie ogrodnictwo, ale również miasto jako siedlisko dzikich zwierząt, które żyją tuż obok nas.
WYRÓŻNIENIA I ARTYKUŁY

Wyróżnienie dla Zielonego Bloku w konkursie Projekt Miasto Ogród 2019 Ogrody Sąsiedzkie i Pnącza dla Krakowa zorganizowanym przez Pracownię Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida pod honorowym patronatem przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. W roku 2019 odbyła się już 24. edycja tego prestiżowego konkursu. Zgłoszone ogrody oceniała złożona przez specjalistów komisja. Konkursy pozwalają docenić osoby, które zamieniają niewielkie trawniki koło bloków czy kamienic w ogrody, albo na wspólnych podwórkach dbają o pnącza, tworzące tam zielone ściany.

Pierwsza wzmianka na temat Zielonego Bloku na łamach prasy. W numerze 3(27) magazynu Gardeners’ World Edycja Polska z maja/czerwca 2019 roku ukazała się informacja o Zielonym Bloku. Redaktorzy czasopisma zwrócili uwagę na transmisję fragmentów brytyjskiego programu ogrodniczego BBC Gardeners’ World w relacjach na Facebooku.

Architektura & Biznes nr 05/2020 – „Lekcja trzeciej… światowej” zdjęcia m.in z Zielonego Bloku zilustrowały wywiad z Zuzanną Skalską na temat zmian w świecie w czasie i po pandemii.
LOGO I OPRAWA WIZUALNA

Logo i elementy koncepcji wizualnej dla Zielonego Bloku zostały stworzone przez Katarzynę Wolny-Grządziel (www.katarzynawolny.pl).
NIE KOPIUJ
Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć oraz tekstów bez zgody autora i podania źródła jest zabronione.
FORMULARZ KONTAKTOWY