„Miejscy Samosiejscy”

Akcja ma na celu zachęcenie do miejskiej uprawy roślin. To od nas zależy jak będzie wyglądać przestrzeń wokół nas! Zieleń w mieście ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i jakość życia. Co najważniejsze sami możemy ją tworzyć w swoich domach czy ogrodach. W czasach pandemii wielu z nas przekonało się jak ważny jest kontakt z naturą. Jak pomaga redukować stres. Wzmacnia naszą odporność. Ile ogólnodostępnych ziół, które sami możemy zasadzić w doniczce ma działanie prozdrowotne i przyczynia się do naszego lepszego samopoczucia?

Miejscy Samosiejscy to Ci, którzy mówią „NIE” betonozie! To Ci, którzy chcą zwiększać ilość roślin w mieście! To Ci, którzy chcą uświadamiać, promować „postawę samosiejską” wśród swoich znajomych, dzieci, sąsiadów i zarażać „siejskim” entuzjazmem!

Jak to zrobić? Nic prostszego!

Każdy z nas może dołożyć swoje ziarenko, które wykiełkuje… I idziemy na rekord! Chcemy zasadzić wspólnie ponad 111 roślin zgodnie z rocznicą, którą świętujemy w ramach projektu #Krowodrza111. Kto chce tworzyć tę historię z nami?

Można dołączyć do grupy „Ogrodnicza Krowodrza” na FB i szukać ogrodniczych inspiracji razem z nami lub wysiewać samodzielnie. Najważniejsze, żeby pochwalić się efektami!

Wystarczy w domu na parapecie, balkonie czy ogrodzie zasadzić warzywo, owoc, kwiat czy zioło i pokazać innym jakie to proste. Oczywiście w czasach pandemii trudno o wspólne działania w terenie, ale…w sekrecie możemy zdradzić, że planujemy wspólny „challenge” z cyklu  „Miejscy Samosiejscy”, a więc uważaj, abyś wkrótce nie został nominowany…

Zachęcamy wszystkich chętnych do wrzucania publicznych zdjęć swoich zasadzonych roślinek do mediów społecznościowych z opisem „Biorę udział w akcji Miejscy Samosiejscy” i hasztagiem #Krowodrza111 tak, żebyśmy mogli zliczyć skalę wspólnie zasadzonych roślin! Jeśli ktoś z Was nie chce się ograniczać i stworzy swoją własną, małą enklawę zieleni w warunkach domowych czy też w terenie, będzie mógł wziąć udział w konkursie „Ogrodoza” i wygrać atrakcyjne nagrody, aby rozwijać swoją pasję! O konkursie „Ogrodoza” przeczytasz tutaj – link

Zróbmy razem coś pozytywnego! Bądźmy dzielnicą, która zmienia miasto!